Ön yükleyici görüntüsünü kaydet

0%

http://www.mikrodanisman.com/wp-content/uploads/2022/12/blog-header-bg-min.png

Mikro Barkod Takibi

Mikro Barkod Takibi

Mikro Barkod Takibi Tekstil ve Kumaş Sektörünüze Özel Uygulama Çalışmamız :

Jump ve Fly  Barkod Takibi

Mikro Barkod Takibi yapımızda özellikle tekstil sektöründe Kumaşçılık, Hazır giyim, Magazacılık olarak sektörün öncü firmaları ile çalışmalar yaptık.

Barkod takibi yapan firmalar ean8, ean13, Code39 olmak üzere yapılan işleri barkodlar olarak atıyoruz, stok barkod, detay barkod, renk barkod, asorti barkod, parti ve lot barkod olarak atama yapmaktayız.

Yurt dışı çalışması yapan firmalar proforma evraklarında barkod hazır olarak alabiliyor ve o zaman fabrikaların verdiği listeyi import seçeneği ile tek kalemde Mikro programınıza alıyoruz.

Mobil Cihazınızdan Kumaş siparişleri alarak , fuar ve patronların vazgeçilmez’i haline gelen yazılımız ile Osmanbey ve Bursa kumaş üretici ve ithalat yapan firmaların tercihi olmaktan çok mutluyuz.

Üzerindeki çizgi ve sayılarla birçok farklı ürün bilgisini içeren barkodlar, emek ve zamandan tasarruf ettirerek için bize hem günlük hayatımızda hem de işletmelerimizde kolaylık sağlıyor. Peki barkod takibi yapmanın en kolay yolu hangisidir?

Barkod sistemini kimler, neden kullanır?

 • Barkod sistemiyle kasalardan onlarca ürün kısa sürede geçirilebilir ve kolayca alışveriş yapılabilir.
 • Barkod, yalnızca alışveriş kolaylığı sağlamaz. Büyük perakendeciler, mağazalarını ve hatta ürünlerini sevk ederken kullandıkları lojistik araçlarını barkodlarla tanımlar.
 • Kargo firmaları da barkod sistemini etkin biçimde kullanır. Bir kargonun nerede olduğunu, hangi aşamalardan geçtiğini barkod sistemi ile görmek mümkündür.
 • Barkod sistemi muhasebede demirbaş ve taşıma birimleri için de kullanılır.
 • Ayrıca elektrik, su ve doğalgaz gibi şebeke ve aboneliklerinin takibi için de barkod sisteminden faydalanılır.

Barkodlama önerileri

 • Barkodlarınızı mümkün olduğunca küçük boyutlarda üretmeye çalışmanız ve üzerine barkod numarasıyla birlikte ürün adını da yazmanız faydanıza olur.
 • Ürünlerinizi depoya girmeden önce barkodlayabilirsiniz.
 • Mal kabul işlemlerinizi barkodlu olarak gerçekleştirin.
 • Barkodlarınızı ürünlerinizin önceden belirlediğiniz belli bölgelere yapıştırın. Böylece, onları yerleştirirken ya da raflara dizerken barkodu aramakla uğraşmak zorunda kalmazsınız.
 • Eğer kargo firmalarıyla entegrasyonunuz varsa, bu entegrasyonu kapsamındaki bilgiyi barkod şeklinde yazdırabilir, kargo barkod fişinizi oluşturabilirsiniz. Entegrasyonunuz yoksa, kargo firmasından şirket cari hesabınıza barkod serisi belirlenmesini isteyebilirsiniz. Böylece, ilgili barkodlarla eşleşen siparişlerin bir dökümünü tutar ve kargo firmasıyla paylaşırsınız. Bu şekilde, olası karışıklıkların da önüne geçmiş olursunuz.
barkod etiketleme

Mikro Barkod Takibi Hedef ve Sonuç  :

Sektör olarak barkod uygulaması Tekstil ve Mağazacılık dışında Market ve Gida işi yapan Firmalarda geliştirilerek rakiplerinin önünde yürümekteler. Yazılım olarak işlerinizin otomasyona girmesi amacı ile sürekli geliştirme içerisindeyiz.

Tekstil Firmaları Özellikle Kumaşçılık ve Hazır Giyim Sektörlerinde Uygulamalarımız Renk ve Beden , Top Kumaş Metre Farklılıkları, Asorti ve Paket Barkod’ları gerekliliği ile yapılmış uygulamadır.

Tekstil mikro entegrasyonu aynı zaman da mobil yazılımlarımızla entegre çalışır. Böylelikle ister fuarlarda yönetici olun, ister müşterinizde anlık sipariş almak isteyin hiç farketmez. 

Anroid ve IOS cep telefonunuzdan renk ve beden ile siparişlerinizi alabilirsiniz , faturanızı anlık olarak kesebilirsiniz. Mikro barkod takibi ile hayatınız kolaylaşır.

Mikro Tekstil ve Kumaş’cılık Yazılım Entegrasyon Özellikleri

 • Mikro Programı , Tekstil ve Kumaş sektörü için hazırlamış olduğumuz toptan ve perakende çalışmamız la atık stok takibinizi çok daha kolay yapabilir ve raporlar la; Mikro Tekstil Kumaş Barkod takibi kumaşların her topta metraj farklarını düşünerek yapılandırılmıştır.
 •  Hangi Top ve Hangi Renk kumaşta ne kadar ürününüz kaldı, hangi depo ve hangi mağazada karlılık ve envanter durumları nedir, anlık hızlı satış, Cari hesapların detaylı takip ve analizini yaparak, her ürününüzün renkleri, lotları ve detaylı barkod takipleri artık elinizin altında anlık olarak görebilirsiniz.
 • Mikro Tekstil firmaları program kullanımlarında çalışma şekillerine göre program yapılandırması ile renk ve beden yada detay şekilleri ile stok takibi yapabilir.
 • Mobil Yazılımlarımız da aynı şekilde sipariş girebilir ve siparişlerinizi karşılayabilirsiniz.
 • Mikro tekstil renk ve beden detayları üretim yapan işletmeler de ise mikro iş emirleri ve mikro detay çalışmaları ile mikro programınız da takip edebilir , mikro’nuza destek olarak ek yazılımlarımız la da cari hesaplarınızın görüntülemesini sağlayabilirsiniz.
 • Mikro Tekstil ve Mağaza var ve bu sektöründe hangi müşterinizin sipariş durumu nedir, önerilen ve satılamayan ürünler para birimleri olrak  Tl , Usd , Euro karlılık durumları,
  Mikro tekstil sektörü renk beden detaylı takip ve dövizli takibi istediğiniz şekilde uyarlanmaktadır.
 • Top kumaş ne kadar, hangi depo da kaldı artık bu yanıtları net olarak alabilirsiniz.
 • Üretim Sektöründe müşteriden alınan siparişler otomatik olarak iş emrine aktarılabilir, müşteri ve ham kumaş bazında reçete tanımlanabilir. Mikro Tekstil Kumaş Barkod takibi özellikle ISO kalitesinde yıllar sonra müşteriniz aynı ürünü talep edebilir.
 • Hangi kazanda yıkandı, kaç denye kumaştan oluşmakta, ince renk detayları, net – bürüt ağırlık durumları gibi sonradan müşteriniz aynı ürünü isteyebilir.
 • Ön değer tanımlarından alınan bilgilerle otomatik reçete oluşturulabilir.
 • Farklı ürünler aynı iş emrinde takip edilebilir. İş emri bazında üretim süreci takip edilebilir, her bir operasyonda, üretim detayları görülebilir. Otomatik iş emri kapatılabilir.
 • Müşteri ve tarih bazında, reçeteye, işleme veya renk çalışmasına göre fiyat anlaşması yapılabilir.

Üretim Barkod Takibi

 • Mikro Barkod Takibi, Üretim takip programı ve üretim planlama programı birbirinden ayrı düşünülmeyecek kadar önemli iki programdır.
 • Üretim takip programı sizin üretim ve maliyetlerinizi hesap ederken özellikle temin tarihlerini üretim planlama programı olmadan doğru yönetme şansınız bulunmamaktadır.
 • Üretim takip programları ürünün maliyetlerini en ince ayrıntısına kadar takip ederek karlılığınızı artırmanıza yardımcı olur.
 • Üretim planlama ise verdiğiniz sözün tutulmasında etkili olduğu kadar makinelerin doluluk oranlarını size bildirir.
  • Böylece üretim takip programı ve üretim planlama programını kullanan üreticiler daha etkin rekabet etme şansına sahip olurlar.
  • Kumaş takip yazılım ve mikro programları entegre çalışması sağlanmıştır.
  • Mikro üretim ve maliyetlendirme yapılandırılır, Mikro tekstil sektörü için özel çalışmalarınız çizim gibi programlarınız iş emirlerine çekilir.

   Mikro Jump ve Mikro Fly ile kolay barkod takibi

   Mikro barkod takibi Jump ve Mikro Fly‘ın Sektörel Çözümleri arasındaki Perakende Yönetimi programı ile Türkiye genelinde mali onayı olan neredeyse tüm kasa ve yeni nesil yazar kasalarla (ÖKC-Ödeme Kaydedici Cihazlar) entegre çalışabileceğinizi biliyor muydunuz?

   Mikro barkod takibi Jump ve Mikro Fly ile satışlarınızı anlık olarak takip edebilir, stok, cari ve muhasebe verilerini gün sonunu beklemeden görüntüleyebilirsiniz.

Sistem  içinde teraziler, barkod yazıcı, barkod okuyucuları, KİOSK’lar,  bu ortamdaki sistemle bire bir entegre sistemdir.. Depo yönetimi programı ve stok takibi programı ile barkod takibini kolayca yapabilirsiniz.

Ayrıca mağazalarınız arasında entegre bir iletişim kurabilir, anlık stok bilgisi tutar, ürün bilgisi gönderip, sipariş alımı, satış ve tahsilat işlemlerini takip edilir.

mikro barkod fiyat ekleme
mikro barkod sistemi
Mikro barkod yazılım
Mikro barkod etiket makinesi
Mikro asistan
mikro mobil yazılım
Ara beni
+
Gönder